Νίκη του ΑΠΟΕΛ επί του Απόλλωνα με 2-1 και πρόκριση στην προημιτελική φάση (στιγμιότυπα)

Τετάρτη, 20 Ιανουαρίου 2021

Μέσα από τον τελευταίο αγώνα της δεύτερης φάσης ξεκαθάρισε σήμερα η οκτάδα της προημιτελικής φάσης για το  Κύπελλο Coca - Cola.

Στο Στάδιο ΓΣΠ ο ΑΠΟΕΛ απέκλεισε τον Απόλλωνα με 2-1 και εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης.

Ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Εφραίμ, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με αυτογκόλ του Σιέλη και στο 78ο λεπτό ο Ζαχίντ διαμόρφωσε το 2-1.

Ο αγώνας αρχικά ορισμένος να διεξαχθεί στις 16 Δεκεμβρίου, αλλά είχε αναβληθεί λόγω κρουσμάτων Covid-19 στην ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης προκρίθηκαν ήδη  Εθνικός Άχνας, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών, Ολυμπιακός, Ανόρθωση, Νέα Σαλαμίνα, ΑΕΛ και Ομόνοια Λευκωσίας.