Προκρίθηκε η ΑΕΛ, εκτός έδρας νίκες για Σαλαμίνα και Ομόνοια, ισοπαλία στο Μακάρειο

Παρασκευή, 17 Ιανουαρίου 2020

Στιγμιότυπο από τον αγώνα Πάφος FC  - Νέα Σαλαμίνα.
--------------------------------

Με τέσσερις αγώνες συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Coca - Cola Α' - Β' Κατηγορίας.

Η ΑΕΛ έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Μετά το 5-1 στη Λάρνακα, νίκησε και στον επαναληπτικό την Αλκή Ορόκλινης με 2-1 και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 7-2.

Η Αλκή προηγήθηκε με τον Βαλέντε στο 45ο λεπτό και η ΑΕΛ έφτασε στην ανατροπή από αυτογκόλ του Αγκούστο στο 47ο λεπτό και γκολ του Μηνά Αντωνίου στο 52ο λεπτό.

*Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης με 1-0 την Πάφο από γκολ του Ελουντού στο 21ο λεπτό.

*Στο Μακάρειο Στάδιο Ολυμπιακός - Ανόρθωση έμειναν στο 0-0 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

*Η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε εκτός έδρας με 5-0 τον Ερμή Αραδίππου. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ στο 2ο λεπτό (Γαβριήλ) και ακολούθησαν τέσσερα τέρματα από τους Τζιωνή (12', 51'), Εζρά (28') και Μίκου (90').