Προκρίθηκε η Ανόρθωση

Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2018

Στιγμιότυπο από τον αγώνα στο Παραλίμνι που τέλειωσε με νίκη της Ένωσης.
----------------------------

Με νίκη των γηπεδούχων  τέλειωσε το πρώτο παιχνίδι Ένωση – Πάφος για τη δεύτερη φάση του Κυπέλλου Coca Cola.

Η Ένωση επικράτησε με 3-2 και το εισιτήριο της πρόκρισης θα κριθεί στον επαναληπτικό της Πάφου, που είναι προγραμματισμένος για τις 21 Φεβρουαρίου στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 από δύο τέρματα του Γιώργου Κολοκούδια (26’, 39’) και ένα του Πιερέττη(63’), όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 με τον Μπρουλς στο 78ο λεπτό και με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις.

Αγία Νάπα – Ανόρθωση...1-1
Ισοπαλία 1-1 είχαμε στο Στάδιο ΓΣΖ και η Ανόρθωση με το νικηφόρο 3-2 του πρώτου αγώνα πέρασε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Στον αποψινό επαναληπτικό η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ντουγκλάο στο 64' και η Αγία Νάπα ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Ομάρ.

Στη φάση του 64ου λεπτού αποβλήθηκε ο Στυλιανού και η Αγία Νάπα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.